Piatkové depresie

Autor: Daniela Deáková | 1.10.2011 o 11:38 | (upravené 1.10.2011 o 11:48) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  21x

Nebola som opitá. Vlastne som chcela byť opitá oveľa viac ako som skutočne bola ale neúspešne. Piatkové večery vždy prinášajú prekvapenia a zvraty ale faktom ostáva, že nie vždy sú šťastné. Svet je plný vrahov, podvodníkov, úplatkárov, klamárov ale nie. To predsa nikoho nezaujíma.

 

Nebola som opitá. Vlastne som chcela byť opitá oveľa viac ako som skutočne bola ale neúspešne. Piatkové večery vždy prinášajú prekvapenia a zvraty ale faktom ostáva, že nie vždy sú šťastné. Svet je plný vrahov, podvodníkov, úplatkárov, klamárov ale nie. To predsa nikoho nezaujíma.

Sedeli sme na múriku, marhuľová modla medzi kolenami. Nad nami stúpal dym a pomaly spaľoval depresie celého týždňa. Zahaľovala nás vôňa alkoholu a vypaľovala spomienky na tváre tých, čo sme ich neznášali a vídali deň čo deň. Všetko v mene zabudnutia na realitu, ktorú sme všetci neznášali. Tma, vzdialená hudba z baru, fľaška a my. Tiché spoločenstvo ešte tichšieho odporu. Našu meditačnú atmosféru odrazu preťalo svetlo z reflektorov. Fľaška vyložená, cigareta zapálená ale bolo to jedno.
„Mládež, poprosím Vaše občianske preukazy, očividne máte problém“
Nikoho som nezabila.
„Požívanie alkoholu na verejnosti je zakázané“

Nikomu som neublížila.

„Slečna, vy nemáte ešte ani 18 rokov“

Nikdy som nič neukradla.

„No čo bude mládež? Vyzerá to na pokutu tuto za slečnu pre Vás a mladá dáma, vy ste v pondelok očakávaná na stanici aj s rodičmi“

V tejto sekunde bol niekto zabitý. V tejto sekunde niekto zbil svoju manželku. V tejto sekunde niekomu zlyhali brzdy a zabil sa na ceste. Práve teraz ľudia klamú, podvádzajú, pre vlastný prospech, ubližujú iným, potrebujú pomoc, veria, klamú, plačú, deti sú bité, partneri si ubližujú, na niekoho mieria zbraňou a niekoho napadli na ulici.
Nikomu-na-ničom-nezáleží.

„Bude to 30 euro, za navádzanie mladistvého na požívanie alkoholu.“

 

Vtedy som sa spamätala. Takto to nie je dobré. Takto to nemá byť. Toto nie je správne. A začala som. Že je to výnimočné. Že sa to už nestane. Že ma chytili prvý krát. Že von nechodím. Lož za lžou. Klamala som. Prečo? Pre peniaze. Oni nekonali ako mali. Prečo? Pre peniaze.

Bože, neodpúšťaj nám, my všetci vieme čo činíme.

Odišli, nechali ma tam so svojimi klamstvami. Depresívne. Musela som to zapiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?